12 yıllık esaret = 12 years a slave / Twelve years a slave. yönetmen Steve Mcqueen. - 1 DVD (129 dakika) : renkli; 4 3/4 in.

Görüntü yönetmeni, Sean Bobbitt ; kurgucu, dam Stockhausen editör, Joe Walker ; kostüm, Patricia Norris ; müzik, Hans Zimmer. Görüntü yönetmeni, Sean Bobbitt ; kurgucu, dam Stockhausen editör, Joe Walker ; kostüm, Patricia Norris ; müzik, Hans Zimmer.

Chiwetel Ejiofor, Michael Fassbender, Benedict Cumberbatch, Paul Dano,Garret Dillahunt, Paul Giamatti, Scoot McNairy, Lupita Nyong'o, Adepero Oduye, Sarah Paulson, Brad Pitt, Michael Kenneth Williams, Alfre Woodard,Chris Chalk, Taran Killam, Bill Camp.

En iyi film dahil olmak üzere 3 dalda Oscar kazanan 12 Yıllık Esaret filmi, bir adamın hayatta kalmak ve özgür olmak için yaşadığı inanılmaz ve gerçek hikayeye odaklanıyor.İç Savaş öncesi Amerika Birleşik Devletleri'nde ailesiyle birlikte özgür bir adam olarak yaşayan Solomon Northup (Chiwetel Ejiofor), köle olarak kaçırılır ve satılır. Solomon'u satın alan Edwin Epps (Michael Fassbender) zalim bir adam olmanın yanı sıra beklenmeyecek bir nezakete de sahiptir. Solomon sadece hayatta kalmak için değil aynı zamanda onuru için de yaşamaya çalışmaktadır. 12 yıl süren unutulmaz esareti sonrası Solomon,Kanadalı kölelik karşıtı Samuel Bass'le (Brad Pitt) ve özgürlüğüyle yeniden tanışır. Sonrasında ise tüm hayatı değişir.


Türkçe, İngilizce 5.1 ; altyazılar Türkçe, English.

3 Oscar Ödülü ; En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Film, En İyi Uyarlama Senaryo.


Northup, Solomon, 1808-1863? --Film adaptations


Feature films
Konulu filmler

PN1997 / .O55 2013
Devinim Yazılım Eğitim Danışmanlık tarafından Koha'nın orjinal sürümü uyarlanarak geliştirilip kurulmuştur.