Normal view MARC view ISBD view

Yaban çiçekleri = Wild strawberries / AB Svensk filmindustri ; yapımcı Allan Eklund.

Contributor(s): Andersson, Bibi | Bergman, Ingmar | Sydow, Max Von | Bjèornstrand, Gunnar | Thulin, Ingrid | Sjèostrèom, Victor | Saga Collection | A. E. Film.
Publisher: İstanbul : A.E. Film, c2005©1957,2005 Description: 1 DVD (88 dakika) : renkli; 4 3/4 in.Content type: two-dimensional moving image Media type: video Carrier type: videodiscOther title: Wild strawberries.Subject(s): Feature films | Konulu filmlerBerlin Uluslararası Film Festivali En iyi Film ; Altın Küre En iyi Yabancı Film ; Venedik Film Eleştirmenleri Ödülü.
Production Credits: Yönetmen, Ingmar Bergman ; senaryo , Ingmar Bergman ; müzik , Erik Nordgren
Cast: Victor Sjèostrèom, Bibi Andersson, Ingrid Thulin, Gunnar Bjèornstrand, Jullan Kindahl, Folke Sundquist, Bjèorn Bjelvenstam, Max von Sydow.Summary: Yetmiş sekiz yaşındaki Profesör Borg,bir onur doktorası almak üzere Stockholm'dan Lund'a doğru arabayla yola çıkar.Yanında gelini Marianne da bulunur.Bu yolculuk sırasında,Borg'a kaybettiği ilk gençlik aşkını anımsatan genç bir otostopçu kızla ve kavgacı bir çiftle karşılaşırlar.Tanıştığı bu farklı karakterler ve gençliğinin geçtiği mekanlar Borg'a kabuslar ve düşler yaşatır.Sessiz sinema döneminin en önemli yönetmenlerinden Victor Sjöström,Profesör Borg rolünde akıllardan çıkmayacak bir oyunculuk sergiliyor.Filmin tonunu melankoliden neşeye ve gençliğe,geçmişe yaşanılan güne,içsellikten doğaya ustaca çeviren Bergman,sinema tarihinin en önemli filmlerinden birine imzasını atar.Geçmişe bir ağıt niteliğindeki bu çok özel film,yönetmenin en duyarlı ve insancıl eseri olarak bilinir.
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Call number Vol info Copy number Status Date due Barcode
Merkez Kütüphane
DVD/VCD Koleksiyonu / Audio Visual
AV PN1997.2 .W55 2005 (Browse shelf) 1 1 Available DVD0345

Yönetmen, Ingmar Bergman ; senaryo , Ingmar Bergman ; müzik , Erik Nordgren

Victor Sjèostrèom, Bibi Andersson, Ingrid Thulin, Gunnar Bjèornstrand, Jullan Kindahl, Folke Sundquist, Bjèorn Bjelvenstam, Max von Sydow.

Yetmiş sekiz yaşındaki Profesör Borg,bir onur doktorası almak üzere Stockholm'dan Lund'a doğru arabayla yola çıkar.Yanında gelini Marianne da bulunur.Bu yolculuk sırasında,Borg'a kaybettiği ilk gençlik aşkını anımsatan genç bir otostopçu kızla ve kavgacı bir çiftle karşılaşırlar.Tanıştığı bu farklı karakterler ve gençliğinin geçtiği mekanlar Borg'a kabuslar ve düşler yaşatır.Sessiz sinema döneminin en önemli yönetmenlerinden Victor Sjöström,Profesör Borg rolünde akıllardan çıkmayacak bir oyunculuk sergiliyor.Filmin tonunu melankoliden neşeye ve gençliğe,geçmişe yaşanılan güne,içsellikten doğaya ustaca çeviren Bergman,sinema tarihinin en önemli filmlerinden birine imzasını atar.Geçmişe bir ağıt niteliğindeki bu çok özel film,yönetmenin en duyarlı ve insancıl eseri olarak bilinir.

Türkçe 2.0, İsveççe 2.0 ; altyazılar Türkçe.

Berlin Uluslararası Film Festivali En iyi Film ; Altın Küre En iyi Yabancı Film ; Venedik Film Eleştirmenleri Ödülü.

This software was implemented, installed by Devinim Software Training Consulting .