Normal view MARC view ISBD view

The apartment / The Mirisch company ; yapım Billy Wilder.

Contributor(s): Diamond, I. A. L | Wilder, Billy | Lemmon, Jack | Maclaine, Shirley | Macmurray, Fred | Tiglon (Firm) | Mirisch Company.
©1960,2007 İstanbul : Tiglon, c2007Description: 1 DVD (119 dakika) : renkli; 1/2 in.Content type: two-dimensional moving image Media type: video Carrier type: videodiscSubject(s): Feature films | Konulu filmler
Production Credits: Yönetmen, Billy Wilder ;yazan,Billy Wilder,I.A.L.Diamond.
Cast: Jack Lemmon,Shirley Maclaine,Fred Macmurray.Summary: 1960 yılında En İyi Film de dahil olmak üzere beş dalda Akademi Ödülü'nün sahibi olan The Apartment,efsanevi yazar/yönetmen Billy Wilder'ın en sert taşlamalarından ve Hollywood yapımı en iyi komedilerinden biri.C.C. Bud Baxter iş hayatında başarılı olmanın yolunu iyi biliyor...Çünk o yol onun dairesinden geçiyor.Kadınlarla gönül eğlendirmeyi seven patronları için onun dairesi gözlerden uzak mükemmel bir mekan,böylece hırslı çalışanımız da haketmediği halde terfi alıyor.Ama anahtarı büyük patron J.D.Sheldrake'e verdiğinde sadece kariyerini geliştirmekle kalmadı özel hayatı da renklendi.Sheldrake'in metresi olan sevimli asansörcü kız Fran Kubelik Bud'ın rüyalarının meleğidir.Fran'in hayatının erkeği olduğunu aklına koyan Bud,kariyerinin en önemli kararını vermek zorundadır:sevdiği kızı mı kaybedecek...yoksa işini mi.
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Call number Vol info Copy number Status Date due Barcode
Merkez Kütüphane
DVD/VCD Koleksiyonu / Audio Visual
AV PN1997 .A63 2007 (Browse shelf) 1 1 Available DVD0326

Yönetmen, Billy Wilder ;yazan,Billy Wilder,I.A.L.Diamond.

Jack Lemmon,Shirley Maclaine,Fred Macmurray.

1960 yılında En İyi Film de dahil olmak üzere beş dalda Akademi Ödülü'nün sahibi olan The Apartment,efsanevi yazar/yönetmen Billy Wilder'ın en sert taşlamalarından ve Hollywood yapımı en iyi komedilerinden biri.C.C. Bud Baxter iş hayatında başarılı olmanın yolunu iyi biliyor...Çünk o yol onun dairesinden geçiyor.Kadınlarla gönül eğlendirmeyi seven patronları için onun dairesi gözlerden uzak mükemmel bir mekan,böylece hırslı çalışanımız da haketmediği halde terfi alıyor.Ama anahtarı büyük patron J.D.Sheldrake'e verdiğinde sadece kariyerini geliştirmekle kalmadı özel hayatı da renklendi.Sheldrake'in metresi olan sevimli asansörcü kız Fran Kubelik Bud'ın rüyalarının meleğidir.Fran'in hayatının erkeği olduğunu aklına koyan Bud,kariyerinin en önemli kararını vermek zorundadır:sevdiği kızı mı kaybedecek...yoksa işini mi.

English 2.0,Polski 2.0 ; altyazı Türkçe, English, Croatian, Ceske, Greek, Magyar, Polski, Portugues.

This software was implemented, installed by Devinim Software Training Consulting .