Normal view MARC view ISBD view

Spartacus / Universal Pictures, Bryna Production, yönetmen Stanley Kubrick.

Contributor(s): Gavin, John | Curtis, Tony | Ustinov, Peter | Laughton, Charles | Simmons, Jean | Olivier, Laurence | Douglas, Kirk | Bryna Productions | Universal Pictures (Firm).
Türkiye : AS Sanat, 2010©1960,2004 Description: 1 DVD (188 dakika) : sd., col. ; 4 3/4 in.Content type: two-dimensional moving image Media type: video Carrier type: videodiscSubject(s): Konulu filmler | Historical films | Tarihi filmler | Feature films -- Italy
Production Credits: Müzik beste ve orkestra yönetimi Alex North, kurgu Robert Lawrence, yürütücü yapımcı Kirk Douglas, yapımcı Edward Lewis, senaryo Dalton Trumbo, yönetmen Stanley Kubrick, restorasyon Robert A. Harris ve James C. Katz.
Awards: En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, Oscar, 1961, En İyi Sanat Yönetmenliği, Oscar, 1961, En İyi Görüntü Yönetmenliği, Oscar, 1961, En İyi Kostüm, Oscar, 1961.Kirk Douglas, Laurence Olivier, Jean Simmons, Charles Laughton, Peter Ustinov, John Gavin, Tony Curtis.Summary: Yönetmen Stanley Kubrick, cesur köle - gladyatör Spartaküs'ün (Kirk Douglas) ve onun uğruna savaştığı davaya inanan Varinia'nın (Jean Simmons) hikâyesini anlatıyor. Güce susamış General Crassus'a (Laurence Olivier) karşı mücadele eden Spartaküs, mahkûmiyete ve Roma İmparatorluğu'nun sınırsız gücüne boyun eğmeye mecbur bırakılır. İnsanoğlunun özgürlük için verdiği mücadelenin gerçek hikâyesini anlatan "Spartacus", tarihî gerçekleri görsel bir şölenle birleştirerek aşk ve sadakat üzerine muhteşem bir dram sunuyor.
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Call number Vol info Copy number Status Date due Barcode
Merkez Kütüphane
DVD/VCD Koleksiyonu / Audio Visual
AV PN1997 .S63 2010 (Browse shelf) 1 1 Available DVD0451

Müzik beste ve orkestra yönetimi Alex North, kurgu Robert Lawrence, yürütücü yapımcı Kirk Douglas, yapımcı Edward Lewis, senaryo Dalton Trumbo, yönetmen Stanley Kubrick, restorasyon Robert A. Harris ve James C. Katz.

Kirk Douglas, Laurence Olivier, Jean Simmons, Charles Laughton, Peter Ustinov, John Gavin, Tony Curtis.

Yönetmen Stanley Kubrick, cesur köle - gladyatör Spartaküs'ün (Kirk Douglas) ve onun uğruna savaştığı davaya inanan Varinia'nın (Jean Simmons) hikâyesini anlatıyor. Güce susamış General Crassus'a (Laurence Olivier) karşı mücadele eden Spartaküs, mahkûmiyete ve Roma İmparatorluğu'nun sınırsız gücüne boyun eğmeye mecbur bırakılır. İnsanoğlunun özgürlük için verdiği mücadelenin gerçek hikâyesini anlatan "Spartacus", tarihî gerçekleri görsel bir şölenle birleştirerek aşk ve sadakat üzerine muhteşem bir dram sunuyor.

Türkçe (2.0 / 5.1) ve İngilizce (5.1), altyazılar: Türkçe

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, Oscar, 1961, En İyi Sanat Yönetmenliği, Oscar, 1961, En İyi Görüntü Yönetmenliği, Oscar, 1961, En İyi Kostüm, Oscar, 1961.

This software was implemented, installed by Devinim Software Training Consulting .