Normal view MARC view ISBD view

Yojimbo & Sanjuro / Akira Kurosawa.

Contributor(s): Kurosawa, Akira | Kayama, Yuzo | Kobayashi, Keiju | Yamada, Isuzu | Tsukasa, Yôko | Nakadai, Tatsuya | Mifune, Toshiro | Kikushima, Ryuzo | Efes Film A.Ş | Toho Company Ltd.
Place of publication not identified: Efes Film A.Ş., 1961-1962Description: (Sanjuro) 1 DVD (96 minutes) : Black-White ; 4 3/4 in; (Yojimbo) 1 DVD (110 minutes) : Black-White ; 4 3/4 in.Content type: two-dimensional moving image Media type: video Carrier type: videodiscSubject(s): Feature films | Konulu filmler | Samurai -- Japan -- Drama | Samuray -- Japonya -- Drama | Japan -- History -- Drama | Japonya -- Tarih -- Drama
Production Credits: Müzik Masaru Sato, senarist Ryuzo Kikushima ve Akira Kurosawa, yapımcı Ryuzo Kikushima, Akira Kurosawa ve Tomoyuki Tanaka, yönetmen Akira Kurosawa.
(Sanjuro) Toshiro Mifune, Tatsuya Nakadai, Keiju Kobayashi, Yuzo Kayama.(Yojimbo) Toshiro Mifune, Tatsuya Nakadai, Yôko Tsukasa, Isuzu Yamada.Summary: (Sanjuro) Belediyenin en yüksek mevkisinde bulunan valimsi bir adamın kaçırılmasıyla başlayan hikâye valinin yeğeni olan Iori yanındaki 8 samuray ile amcasını kurtarmaya çalışır. Sonradan kendilerine yardımcı olacak Sanjuro'ya rastlarlar. Sanjuro'ya bazen güvenmeseler de başka çareleri yoktur çünkü Sanjuro'da kendilerinde olmayan bir liderlik ve kabiliyet vardır. Ayrıca Sanjuro alışıla bildik samuraylardan farklı olarak davranışları ve konuşması ve içtenliğiyle gönüllerde taht kuruyor. Sanjuro'da kıvrak zekası ve gücüyle birlikte 10 samuray macera peşinde koşar.Summary: (Yojimbo) 1800'lerin Japonyası. Sanjuro bilinen samuraylardan farklı tarzı, zekası ve kılıç kullanmadaki ustalığıyla gezgin bir samuraydır. Kılıcını para ile kiralayan bu sıradışı kahramanımız; iki rakip çete tarafından sindirilmiş masum insanların bulunduğu parçalanmış bir kasabaya gelir. En fazla parayı veren tarafa kılıcını kiralayan Sanjuro'nun planı iki tarafı da yok ederek kasabayı çetelerden temizlemektir.
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Call number Vol info Copy number Status Date due Barcode
Merkez Kütüphane
DVD/VCD Koleksiyonu / Audio Visual
AV PN1997 .K87 (Browse shelf) 1 1 Available DVD0426

Akira Kurusawa'dan iki samuray filmi.

Müzik Masaru Sato, senarist Ryuzo Kikushima ve Akira Kurosawa, yapımcı Ryuzo Kikushima, Akira Kurosawa ve Tomoyuki Tanaka, yönetmen Akira Kurosawa.

(Sanjuro) Toshiro Mifune, Tatsuya Nakadai, Keiju Kobayashi, Yuzo Kayama.

(Yojimbo) Toshiro Mifune, Tatsuya Nakadai, Yôko Tsukasa, Isuzu Yamada.

(Sanjuro) Belediyenin en yüksek mevkisinde bulunan valimsi bir adamın kaçırılmasıyla başlayan hikâye valinin yeğeni olan Iori yanındaki 8 samuray ile amcasını kurtarmaya çalışır. Sonradan kendilerine yardımcı olacak Sanjuro'ya rastlarlar. Sanjuro'ya bazen güvenmeseler de başka çareleri yoktur çünkü Sanjuro'da kendilerinde olmayan bir liderlik ve kabiliyet vardır. Ayrıca Sanjuro alışıla bildik samuraylardan farklı olarak davranışları ve konuşması ve içtenliğiyle gönüllerde taht kuruyor. Sanjuro'da kıvrak zekası ve gücüyle birlikte 10 samuray macera peşinde koşar.

(Yojimbo) 1800'lerin Japonyası. Sanjuro bilinen samuraylardan farklı tarzı, zekası ve kılıç kullanmadaki ustalığıyla gezgin bir samuraydır. Kılıcını para ile kiralayan bu sıradışı kahramanımız; iki rakip çete tarafından sindirilmiş masum insanların bulunduğu parçalanmış bir kasabaya gelir. En fazla parayı veren tarafa kılıcını kiralayan Sanjuro'nun planı iki tarafı da yok ederek kasabayı çetelerden temizlemektir.

Diller: Japonca (1.0), Japonca (3.0) altyazılar: Türkçe, English.

This software was implemented, installed by Devinim Software Training Consulting .