Normal view MARC view ISBD view

Waltz with Bashir : Beşirle Vals / yazar, yönetmen ve yapımcı Arı Folman.

Contributor(s): Richter, Max | Almema, Aviv | Nitzan, Roiy | Feller, Nili | Goodman, Yoni | Polonsky, David | Folman, Arı.
Publisher: İstanbul : Kanal D Home Video , [2009]Copyright date: ©2009Description: 1 DVD (86 dakika) : renkli; 1/2 in.Content type: two-dimensional moving image Media type: video Carrier type: videodiscSubject(s): Feature films | Konulu filmler
Production Credits: Sanat yönetmeni ve çizer, David Polonsky ; animasyon yönetmeni, Yoni Goodman ; kurgu, Nili Feller, görsel efekt sanatçısı, Roiy Nitzan ; ses tasarım Aviv Almema ; orjinal müzik, Max Richter.
Cast: Interviewees: Ori Sivan, Ronny Dayag, Shmuel Frenkel, Prof. Zahava Solomon, Ron Ben-Yishai, Dror Harazi, Boaz Rein-Ruskila (dubbed by Miki Leon), Carmi Cna'an (dubbed by Yehezkel Lazarov)Summary: Cesar ve Altın Küre dahil tam 23 ödülü, En İyi Yabancı Film dalında Oscar ve Altın Palmiye dahil tam 22 adaylığı olan Waltz With Bashir, türünün tek örneği, uzun metrajlı, canlandırma bir belgesel.O dönemde İsrail ordusunda görev yapan yirmili yaşlarında bir piyade olan yönetmen Ari Folman, 1983 Sabra-Şatila katliamını kendi bakış açısıyla anlatıyor.Folman,2006'da bir askerlik arkadaşıyla karşılaşır.Arkadaşı ona 1982 Lübnan Savaşı'yla ilgili sürekli kabus gördüğünü anlatınca Folman o döneme dair hiçbir şey hatırlamadığını fark eder.Aynı gece kendisi de birkaç görüntü hatırlar ama ayrıntılar yoktur.
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Call number Vol info Copy number Status Date due Barcode
Merkez Kütüphane
DVD/VCD Koleksiyonu / Audio Visual
AV PN1997.5 W358 2009 (Browse shelf) 1 1 Available DVD0574

Sanat yönetmeni ve çizer, David Polonsky ; animasyon yönetmeni, Yoni Goodman ; kurgu, Nili Feller, görsel efekt sanatçısı, Roiy Nitzan ; ses tasarım Aviv Almema ; orjinal müzik, Max Richter.

Interviewees: Ori Sivan, Ronny Dayag, Shmuel Frenkel, Prof. Zahava Solomon, Ron Ben-Yishai, Dror Harazi, Boaz Rein-Ruskila (dubbed by Miki Leon), Carmi Cna'an (dubbed by Yehezkel Lazarov)

Cesar ve Altın Küre dahil tam 23 ödülü, En İyi Yabancı Film dalında Oscar ve Altın Palmiye dahil tam 22 adaylığı olan Waltz With Bashir, türünün tek örneği, uzun metrajlı, canlandırma bir belgesel.O dönemde İsrail ordusunda görev yapan yirmili yaşlarında bir piyade olan yönetmen Ari Folman, 1983 Sabra-Şatila katliamını kendi bakış açısıyla anlatıyor.Folman,2006'da bir askerlik arkadaşıyla karşılaşır.Arkadaşı ona 1982 Lübnan Savaşı'yla ilgili sürekli kabus gördüğünü anlatınca Folman o döneme dair hiçbir şey hatırlamadığını fark eder.Aynı gece kendisi de birkaç görüntü hatırlar ama ayrıntılar yoktur.

İbranice 5.1, Türkçe 5.1 ; altyazı Türkçe.

This software was implemented, installed by Devinim Software Training Consulting .