Normal view MARC view ISBD view

Amerika'nın gizli savaşı : Amerika ve düşmanları arasındaki küresel çatışma George Friedman ; İngilizceden çeviren Enver Günsel ; editör İbrahim Şener.

By: Friedman, George [author].
Contributor(s): Günsel, Enver [translater] | Şener, İbrahim [editor].
Material type: materialTypeLabelBookSeries: Pegasus yayınları ; 815.Publisher: İstanbul : Pegasus yayınları, 2014Copyright date: ©2014Edition: 1. Baskı: İstanbul, Mart 2014.Description: 382 pages : maps ; 21 cm.Content type: text Media type: unmediated Carrier type: volumeISBN: 9786053432647|q(paperback) .Other title: Amerika ve düşmanları arasındaki küresel çatışma | Küresel çatışma.Uniform titles: America's secret war : inside the hidden worldwide struggle between America and its enemies. Turkish. Subject(s): Terörizmle Savaş, 2001-2009 | War on Terrorism, 2001-2009 | İstihbarat teşkilatı -- Amerika Birleşik Devletleri | Intelligence service -- United States | Qaida (Organization) | United States -- Foreign relations -- 1989- | Amerika Birleşik Devletleri -- Dış ilişkiler -- 1989-Online resources: Publisher web page Summary: Barron's tarafından "Gölge CIA" olarak nitelendirilen George Friedman'ın küresel istihbarat şirketi Stratfor, Fortune 500 şirketlerine, medya kuruluşlarına ve hatta ABD hükümetine analizler sunmaktadır. Friedman bu kitabında Amerika'nın Afganistan, Irak ve sonrasındaki dış siyaseti ve savaşlarıyla ilgili medyanın ortaya çıkaramadığı jeopolitik hikâyeyi anlatıyor. -El Kaide'nin savaş planları neydi ve 11 Eylül saldırısını nasıl gerçekleştirdi? -New York'ta nükleer bomba yüklü bir çanta tehdidi savaşın gidişatını nasıl değiştirdi? -Afganistan'ın istila edilmesi için ABD, Rusya ve İran'la nasıl anlaştı? -11 Eylül saldırısı Suudi Arabistan'ı ve Ortadoğu'yu nasıl etkiledi? -George W. Bush'un Irak'ı istila etmesinin ardında yatan gerçek nedenler neydi ve Kitle İmha Silahları daha derin bir oyunun parçası olarak nasıl gündeme geldi? -CIA, Saddam Hüseyin'in ve İran'ın gerçek planları hakkında nasıl yanlış hesaplamalar yaptı ve bunlar savaşta ABD'yi nasıl çıkmaza soktu? -ABD neden El Kaide'yi yok edemedi? -ABD'nin stratejik hataları ve başarıları nelerdi? -Türkiye'nin 1 Mart Tezkeresi'ni TBMM'de reddetmesinin gerçek sebepleri nelerdi ve bu süreç ABD-Türkiye ilişkilerini nasıl etkiledi? -ABD'nin Irak savaşı planlarında Kürtlerin rolü neydi? -Irak'ta ABD'nin Sünnilere ve Şiilere karşı izlediği denge politikası neydi? -Irak'taki Şiilerin lideri Sistani, ABD'nin planlarını bozmak için hangi adımları attı?
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Status Notes Date due Barcode
Book Book Merkez Kütüphane
Genel Koleksiyon / Main Collection
Genel Koleksiyon E902.F7619 2014 (Browse shelf) Available Donated by Levent Kuşoğlu 0056622

''George Friedman Stratfor'un kurucusu'--Cover.

Original title: America's secret war : inside the hidden worldwide struggle between America and its enemies.

Barron's tarafından "Gölge CIA" olarak nitelendirilen George Friedman'ın küresel istihbarat şirketi Stratfor, Fortune 500 şirketlerine, medya kuruluşlarına ve hatta ABD hükümetine analizler sunmaktadır. Friedman bu kitabında Amerika'nın Afganistan, Irak ve sonrasındaki dış siyaseti ve savaşlarıyla ilgili medyanın ortaya çıkaramadığı jeopolitik hikâyeyi anlatıyor.

-El Kaide'nin savaş planları neydi ve 11 Eylül saldırısını nasıl gerçekleştirdi?
-New York'ta nükleer bomba yüklü bir çanta tehdidi savaşın gidişatını nasıl değiştirdi?
-Afganistan'ın istila edilmesi için ABD, Rusya ve İran'la nasıl anlaştı?
-11 Eylül saldırısı Suudi Arabistan'ı ve Ortadoğu'yu nasıl etkiledi?
-George W. Bush'un Irak'ı istila etmesinin ardında yatan gerçek nedenler neydi ve Kitle İmha Silahları daha derin bir oyunun parçası olarak nasıl gündeme geldi?
-CIA, Saddam Hüseyin'in ve İran'ın gerçek planları hakkında nasıl yanlış hesaplamalar yaptı ve bunlar savaşta ABD'yi nasıl çıkmaza soktu?
-ABD neden El Kaide'yi yok edemedi?
-ABD'nin stratejik hataları ve başarıları nelerdi?
-Türkiye'nin 1 Mart Tezkeresi'ni TBMM'de reddetmesinin gerçek sebepleri nelerdi ve bu süreç ABD-Türkiye ilişkilerini nasıl etkiledi?
-ABD'nin Irak savaşı planlarında Kürtlerin rolü neydi?
-Irak'ta ABD'nin Sünnilere ve Şiilere karşı izlediği denge politikası neydi?
-Irak'taki Şiilerin lideri Sistani, ABD'nin planlarını bozmak için hangi adımları attı?

This software was implemented, installed by Devinim Software Training Consulting .