Normal view MARC view ISBD view

Ermeni sorunuyla ilgili İngiliz belgeleri (1912-1923) = British documents on Armenian question (1912-1923) / Tolga Başak ; editör Yavuz Aslan.

By: Başak, Tolga, 1976- [author].
Contributor(s): Aslan, Yavuz [editor].
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Ankara : Avrasya İncelemeleri Merkezi, 2018Copyright date: ©2018Edition: Birinci Baskı Mayıs 2018.Description: 424 sayfa ; 24 sm.Content type: text Media type: unmediated Carrier type: volumeISBN: 9786058251885.Other title: British Documents on Armenian question (1912-1923).Subject(s): Ermeniler -- Türkiye -- Tarih -- Kaynaklar | Armenians -- Turkey -- History -- Sources | Büyük Britanya -- Dış ilişkiler -- Türkiye -- Kaynaklar | Great Britain -- Foreign relations -- Turkey -- Sources | Türkiye -- Dış ilişkiler -- Büyük Britanya -- Kaynaklar | Turkey -- Foreign relations -- Great Britain -- SourcesSummary: Daha önce Ermeni Meselesiyle ilgili olan ve 1856-1895 dönemini kapsayan İngiliz Belgeleri 4 cilt halinde Bilal Şimşir tarafından yayınlanmıştı. Doç. Dr. Tolga Başak’ın bu çalışması ise birçok bakımdan Bilal Şimşir’in yayınladığı belgelerin devamı ve tamamlayıcısı olarak görülebilir. Tolga Başak’ın gün ışığına çıkardığı belgeler İngiltere’nin ve dönemin diğer büyük devletlerinin Ermeni Meselesinin ortaya çıkmasında ve içinden çıkılamayacak bir hal almasında oynadıkları rolü göstermektedir. Bunun yanı sıra savaş boyunca bu meselenin İngiltere tarafından nasıl bir propaganda aracı olarak kullanıldığını Arnold J. Toynbee gibi İngiliz Propaganda Bürosu çalışanlarının yazışmalarına yer vererek okuyuculara sunmaktadır.
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Notes Date due Barcode
Book Book Merkez Kütüphane
Genel Koleksiyon / Main Collection
Genel Koleksiyon DR435.A7 B373 2018 (Browse shelf) 1 Available Donated by Center For Eurasian Studies 0056988
Book Book Merkez Kütüphane
Genel Koleksiyon / Main Collection
Genel Koleksiyon DR435.A7 B373 2018 c.2 (Browse shelf) 2 Available 0056989

Daha önce Ermeni Meselesiyle ilgili olan ve 1856-1895 dönemini kapsayan İngiliz Belgeleri 4 cilt halinde Bilal Şimşir tarafından yayınlanmıştı. Doç. Dr. Tolga Başak’ın bu çalışması ise birçok bakımdan Bilal Şimşir’in yayınladığı belgelerin devamı ve tamamlayıcısı olarak görülebilir. Tolga Başak’ın gün ışığına çıkardığı belgeler İngiltere’nin ve dönemin diğer büyük devletlerinin Ermeni Meselesinin ortaya çıkmasında ve içinden çıkılamayacak bir hal almasında oynadıkları rolü göstermektedir. Bunun yanı sıra savaş boyunca bu meselenin İngiltere tarafından nasıl bir propaganda aracı olarak kullanıldığını Arnold J. Toynbee gibi İngiliz Propaganda Bürosu çalışanlarının yazışmalarına yer vererek okuyuculara sunmaktadır.

Documents in English and Turkish ; introdudction in Turkish

First copy donated by AVİM
Second copy donated by TOBB Başkanlık

Click on an image to view it in the image viewer

This software was implemented, installed by Devinim Software Training Consulting .