Normal view MARC view ISBD view

Kambiyo senetleri ve kambiyo senetlerine özgü haciz yolu ile icra takibi : (en son Bölge Adliye Mahkemesi ve Yargıtay Kararları ile) / Canan Ruhi, Ahmet Cemal Ruhi.

By: Ruhi, Canan [ yazar.].
Contributor(s): Ruhi, Ahmet Cemal [ yazar.].
Material type: materialTypeLabelBookSeries: Seçkin Yayıncılık Hukuk no: 1833.Ankara : Seçkin Yayıncılık, 2017Edition: Birinci baskı: Eylül 2017 (Ankara).Description: 1272 sayfa; 24 cm.Content type: text Media type: unmediated Carrier type: volume ISBN: 9789750244889 .Subject(s): Bills of exchange -- Turkey | Kambiyo senetleri -- Türkiye | Negotiable instruments -- Turkey | Kıymetli evrak -- Türkiye
Partial contents:
Kambiyo senetleri - İcra hukukuna ilişkin genel bilgiler - Kambiyo senetlerine haciz yoluyla icra takibi - Kambiyo senetlerine özgü haciz yoluyla takipte şikayet - İcra organlarının kararları - İhtiyati haciz.
Summary: Bu eserde kambiyo senetleri; poliçe, emre muharrer senet (bono) ve çek konusu ana hatları ile kambiyo senetlerine özgü icra takibi konusu ise ayrıntılı olarak ele alınmıştır. Bu eser, mesleğe yeni başlamış hukukçuların ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Eserde sadece konu anlatımı değil aynı zamanda uygulamaya yönelik olarak örneklere de yer verilmiştir. Sonuç olarak bu eser içtihat ağırlı bir çalışmadır. Bu çerçevede konu hakkında Bölge Adliye Mahkemesi, Yargıtay'ın ilgili daireleri ve Yargıtay Hukuk Genel Kurulu tarafından verilmiş kararlar taranarak emsal nitelikte olanlar kitaba alınmıştır.--Arka kapak.
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
No physical items for this record

Dizin vardır.

Bibliyografik bilgi içerir.

Kambiyo senetleri - İcra hukukuna ilişkin genel bilgiler - Kambiyo senetlerine haciz yoluyla icra takibi - Kambiyo senetlerine özgü haciz yoluyla takipte şikayet - İcra organlarının kararları - İhtiyati haciz.

Bu eserde kambiyo senetleri; poliçe, emre muharrer senet (bono) ve çek konusu ana hatları ile kambiyo senetlerine özgü icra takibi konusu ise ayrıntılı olarak ele alınmıştır. Bu eser, mesleğe yeni başlamış hukukçuların ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Eserde sadece konu anlatımı değil aynı zamanda uygulamaya yönelik olarak örneklere de yer verilmiştir. Sonuç olarak bu eser içtihat ağırlı bir çalışmadır. Bu çerçevede konu hakkında Bölge Adliye Mahkemesi, Yargıtay'ın ilgili daireleri ve Yargıtay Hukuk Genel Kurulu tarafından verilmiş kararlar taranarak emsal nitelikte olanlar kitaba alınmıştır.--Arka kapak.

This software was implemented, installed by Devinim Software Training Consulting .