Normal view MARC view ISBD view

Kambiyo senetleri ve kambiyo senetlerine özgü haciz yolu ile icra takibi : (en son Bölge Adliye Mahkemesi ve Yargıtay Kararları ile) / Canan Ruhi, Ahmet Cemal Ruhi.

By: Ruhi, Canan [author].
Contributor(s): Ruhi, Ahmet Cemal [author].
Material type: materialTypeLabelBookSeries: Seçkin Yayıncılık Hukuk No; 1833.Ankara : Seçkin Yayıncılık, 2017Description: 1272 pages; 24 cm.Content type: text Media type: unmediated Carrier type: volume ISBN: 9789750244889 .Subject(s): Kambiyo senetleri | Kıymetli evrak -- TürkiyeSummary: Bu eserde kambiyo senetleri; poliçe, emre muharrer senet (bono) ve çek konusu ana hatları ile kambiyo senetlerine özgü icra takibi konusu ise ayrıntılı olarak ele alınmıştır. Bu eser, mesleğe yeni başlamış hukukçuların ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Eserde sadece konu anlatımı değil aynı zamanda uygulamaya yönelik olarak örneklere de yer verilmiştir. Sonuç olarak bu eser içtihat ağırlı bir çalışmadır. Bu çerçevede konu hakkında Bölge Adliye Mahkemesi, Yargıtay'ın ilgili daireleri ve Yargıtay Hukuk Genel Kurulu tarafından verilmiş kararlar taranarak emsal nitelikte olanlar kitaba alınmıştır.--Arka kapak.
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Status Date due Barcode
Book Book Merkez Kütüphane
Genel Koleksiyon / Main Collection
Genel Koleksiyon KKX938 .R84 2017 (Browse shelf) Available 0057701

Includes bibliographical references and index.

Bu eserde kambiyo senetleri; poliçe, emre muharrer senet (bono) ve çek konusu ana hatları ile kambiyo senetlerine özgü icra takibi konusu ise ayrıntılı olarak ele alınmıştır. Bu eser, mesleğe yeni başlamış hukukçuların ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Eserde sadece konu anlatımı değil aynı zamanda uygulamaya yönelik olarak örneklere de yer verilmiştir. Sonuç olarak bu eser içtihat ağırlı bir çalışmadır. Bu çerçevede konu hakkında Bölge Adliye Mahkemesi, Yargıtay'ın ilgili daireleri ve Yargıtay Hukuk Genel Kurulu tarafından verilmiş kararlar taranarak emsal nitelikte olanlar kitaba alınmıştır.--Arka kapak.

This software was implemented, installed by Devinim Software Training Consulting .