Normal view MARC view ISBD view

Türkiye Cumhuriyeti bakanlıklar tarihi / danışmanlar Prof. Dr. Selma Karatepe, Doç Dr. Selim Çapar ; editörler Doç. Dr. Mustafa Altunok, Doç. Dr. Hatice Altunok, Doç. Dr. Fahri Bakırcı, Dr. Öğ. Üy. Fatma Gül Gedikkaya, Dr. Öğ. Üy. Abdullah Aydın.

Contributor(s): Karatepe, Selma, 1961- [editor] | Çapar, Selim [editor] | Altunok, Mustafa [editor] | Altunok, Hatice [editor] | Bakırcı, Fahri [editor] | Gedikkaya, Fatma Gül [editor] | Aydın, Abdullah [editor].
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Ankara : Türk İdari Araştırmalar Vakfı, [2019]Edition: 1. basım.Description: 736 pages : illustrations ; 24 cm.Content type: text Media type: unmediated Carrier type: volumeISBN: 9786058151390.Subject(s): Kamu yönetimi -- Türkiye | Türkiye -- Siyaset ve yönetim | Bakanlıklar-Türkiye
Partial contents:
Türkiye Cumhuriyeti Bakanlıklar Tarihi adını taşıyan bu eser, tüm bakanlıkları içeren bir kapsamda hazırlanmış ilk çalışma olması dolayısıyla özel bir nitelik taşımaktadır. Bakanlıkların ilk kuruluş kökenlerinden günümüze kadar geçirdikleri aşamaları incelenerek eser ortaya çıkarılmıştır. Başlangıçtan itibaren bir proje hassasiyeti ile kurgulanmış olan bu çalışmada her bir bakanlık bir bölüm şeklinde hazırlanmıştır. Bu anlamda bakanlıkların birer kamu hizmeti alanı olarak örgütlenmelerinin nasıl ortaya çıktığı ve Cumhuriyet öncesi birikimin nasıl başladığından hareketle, kuruluş gerekçeleri ve siyasal gelişmeler doğrultusunda bakanlıkların nasıl dönüştüğüne yer verilmiştir. Her bakanlık için yazılan bölümün başlık sistematiği kuruluş dönemleri, bakanlıkların adının değişimi, başka bir faaliyet alanı/alanlarla birleşme ya da ayrılma dönemleri, hükümetlerin göreve başlama dönemleri gibi ilgili bakanlığa özgü olarak şekillendirilmiştir. Altunok, M., Altunok, H., Bakırcı, F., Gedikkaya, F. G. ve A. Aydın (Ed.) (2019) Türkiye Cumhuriyeti Bakanlıklar Tarihi, Ankara: TİAV.
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Notes Date due Barcode
Book Book Merkez Kütüphane
Genel Koleksiyon / Main Collection
Genel Koleksiyon JQ1805.A7 .T87 2019 (Browse shelf) 1 Available Donated by TOBB ETÜ Rektörlük 0060790

Türkiye Cumhuriyeti Bakanlıklar Tarihi adını taşıyan bu eser, tüm bakanlıkları içeren bir kapsamda hazırlanmış ilk çalışma olması dolayısıyla özel bir nitelik taşımaktadır. Bakanlıkların ilk kuruluş kökenlerinden günümüze kadar geçirdikleri aşamaları incelenerek eser ortaya çıkarılmıştır. Başlangıçtan itibaren bir proje hassasiyeti ile kurgulanmış olan bu çalışmada her bir bakanlık bir bölüm şeklinde hazırlanmıştır. Bu anlamda bakanlıkların birer kamu hizmeti alanı olarak örgütlenmelerinin nasıl ortaya çıktığı ve Cumhuriyet öncesi birikimin nasıl başladığından hareketle, kuruluş gerekçeleri ve siyasal gelişmeler doğrultusunda bakanlıkların nasıl dönüştüğüne yer verilmiştir. Her bakanlık için yazılan bölümün başlık sistematiği kuruluş dönemleri, bakanlıkların adının değişimi, başka bir faaliyet alanı/alanlarla birleşme ya da ayrılma dönemleri, hükümetlerin göreve başlama dönemleri gibi ilgili bakanlığa özgü olarak şekillendirilmiştir.
Altunok, M., Altunok, H., Bakırcı, F., Gedikkaya, F. G. ve A. Aydın (Ed.) (2019) Türkiye Cumhuriyeti Bakanlıklar Tarihi, Ankara: TİAV.

This software was implemented, installed by Devinim Software Training Consulting .