Normal view MARC view ISBD view

Babam ve oğlum Avşar Film, Palermo Film.[DVD videorecording] /

Contributor(s): Tekindor, Çetin | Avşar, Şükrü | Irmak, Çağan, 1970- | Tanman, Ege | Kuşkan, Fikret | Hümeyra.
Publisher: İstanbul: Avşar Film ; Palermo Film, c2006Description: 1 videodisk (110 dk.) : sd., rnk. ; 4 3/4 in.Contained works: Avşar (Firm) | Palermo Film (Firm).Subject(s): Feature films | Uzun metrajlı filmler
Production Credits: Kurgu, Kıvanç İlgüner; kostüm, Canan Çayır; ses, Levent İntepe; ışık şefi, Hakkı Yazıcı; sanat yönetmeni, Murat Güney; görüntü yönetmeni, Rıdvan Ülgen; uygulayıcı yapımcı, Esi Gülce; müzik, Evanthia Reboutsika; yapımcı, Şükrü Avşar.
Awards: 38. SİYAD ödülleri: en iyi film, en iyi yönetmen, en iyi senaryo, en iyi kadın oyuncu (Hümeyra), en iyi erkek oyuncu (Çetin Tekindor), en iyi yardımcı kadın oyuncu (Şerif Sezer); İstanbul Filmi Festivali: en iyi erkek oyuncu (Fikret Kuşkan), en iyi kadın oyuncu (Şerif Sezer); Türkiye Yazarlar Birliği sinema ödülü; Nurnberg Film Festivali en iyi film izleyici ödülü.Çetin Tekindor, Fikret Kuşkan, Hümeyra, Ege Tanman, Şerif Sezer, Yetkin Dikinciler, Binnur Kaya, Nergis Çorakçı, Mahmut Gökgöz, Ege Kaya, Tuğyan Akay Kavukçu, Ege Tanman, Özge Özberk, Erdal Tosun, Halit Ergenç, Bilge Şen, Tuba Büyüküstün. .Summary: 1980 darbesinde annesini kaybeden küçük Deniz (babası o dönemde bir çok erkek çocuğa verilen ismi koymuş) yedi yıl sonra hiç görmediği dedesinin Ege'deki çiftliğine doğru bir yolculuğa çıkar. Deniz'in dedesini hiç görmemesinin nedeni dedesiyle babasının yıllardır küs oluşudur. Hüseyin Efendi (Çetin Tekindor) okumaya diye gönderdiği oğlunun politik olaylara karıştığını öğrenince onu evlatlıktan silmiştir çünkü. Sadık'ın her şeye rağmen baba evine geri dönüşünün nedeni Deniz'den ayrılmak zorunda oluşudur; küçük oğlunu babasına emanet edecektir. Kelimenin tam anlamıyla Deniz bu çiftlikte hafif tatlı kaçık bir ailenin ortasında bulur kendini. Evin yanaşmaları, küs teyze (Şerif Sezer), traktör kullanan ve telsizle konuşan müthiş bir babaanne (Hümeyra), bileğinden boğazına kadar bilezikle dolaşan gelin Hanife (Binnur Kaya) ve saf bir amca (Yetkin Dikinciler). Düşünsenize hepsi bağırarak ve hep bir ağızdan konuşuyor. Sadık, uğruna savaştığı bir Türkiye'ye ve terk ettiği sevgilisiyle ve kendiyle kasabada yüzleşirken; çocuk, dedesinin ve babasının arasındaki tüm buzları eritecektir.
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Call number Vol info Copy number Status Date due Barcode
Merkez Kütüphane
DVD/VCD Koleksiyonu / Audio Visual
AV PN1997.2 .B33 2006 (Browse shelf) 1 1 Available DVD0090

Kurgu, Kıvanç İlgüner; kostüm, Canan Çayır; ses, Levent İntepe; ışık şefi, Hakkı Yazıcı; sanat yönetmeni, Murat Güney; görüntü yönetmeni, Rıdvan Ülgen; uygulayıcı yapımcı, Esi Gülce; müzik, Evanthia Reboutsika; yapımcı, Şükrü Avşar.

Çetin Tekindor, Fikret Kuşkan, Hümeyra, Ege Tanman, Şerif Sezer, Yetkin Dikinciler, Binnur Kaya, Nergis Çorakçı, Mahmut Gökgöz, Ege Kaya, Tuğyan Akay Kavukçu, Ege Tanman, Özge Özberk, Erdal Tosun, Halit Ergenç, Bilge Şen, Tuba Büyüküstün. .

1980 darbesinde annesini kaybeden küçük Deniz (babası o dönemde bir çok erkek çocuğa verilen ismi koymuş) yedi yıl sonra hiç görmediği dedesinin Ege'deki çiftliğine doğru bir yolculuğa çıkar. Deniz'in dedesini hiç görmemesinin nedeni dedesiyle babasının yıllardır küs oluşudur. Hüseyin Efendi (Çetin Tekindor) okumaya diye gönderdiği oğlunun politik olaylara karıştığını öğrenince onu evlatlıktan silmiştir çünkü. Sadık'ın her şeye rağmen baba evine geri dönüşünün nedeni Deniz'den ayrılmak zorunda oluşudur; küçük oğlunu babasına emanet edecektir. Kelimenin tam anlamıyla Deniz bu çiftlikte hafif tatlı kaçık bir ailenin ortasında bulur kendini. Evin yanaşmaları, küs teyze (Şerif Sezer), traktör kullanan ve telsizle konuşan müthiş bir babaanne (Hümeyra), bileğinden boğazına kadar bilezikle dolaşan gelin Hanife (Binnur Kaya) ve saf bir amca (Yetkin Dikinciler). Düşünsenize hepsi bağırarak ve hep bir ağızdan konuşuyor. Sadık, uğruna savaştığı bir Türkiye'ye ve terk ettiği sevgilisiyle ve kendiyle kasabada yüzleşirken; çocuk, dedesinin ve babasının arasındaki tüm buzları eritecektir.

DVD

Altyazılar; İngilizce, Almanca, Fransızca.

38. SİYAD ödülleri: en iyi film, en iyi yönetmen, en iyi senaryo, en iyi kadın oyuncu (Hümeyra), en iyi erkek oyuncu (Çetin Tekindor), en iyi yardımcı kadın oyuncu (Şerif Sezer); İstanbul Filmi Festivali: en iyi erkek oyuncu (Fikret Kuşkan), en iyi kadın oyuncu (Şerif Sezer); Türkiye Yazarlar Birliği sinema ödülü; Nurnberg Film Festivali en iyi film izleyici ödülü.

This software was implemented, installed by Devinim Software Training Consulting .