Karşı pencere yönetmen, Ferzan Özpetek. [DVD videorecording] /

Language: Türkçe Publisher: İstanbul : D Yapım, 2008Description: 2 videodisk (110 dk.) : sd., rnk. ; 4 3/4 inSubject(s): Foreign films | Yabancı filmler | Uzun metrajlı filmler -- İtalya | Feature films -- ItalyLOC classification: PN1997.2 | .K37 2008
Production Credits: Müzik, Andre Guerra; kostüm, Catia Dottorie; konu ve senaryo, Gianni Romoli,Ferzan Özpetek; yapımcı, Asaf Özpetek, Sıddık Özpetek.
Awards: David di donatello Ödülleri; En İyi Yönetmen Ödülü, En İyi Kadın ve Erkek Oyuncu Ödülü, En İyi Müzik Ödülü, En İyi Flaiano Ödülü, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü. | Nastro d'Argento Ödülleri; En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, En İyi Konu ve Şarkı Ödülü. | Altın Ciak Ödülleri, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü, En İyi Film Müziği Ödülü. | Altın Küre Ödülleri, En İyi Kadın ve Erkek Oyuncu Ödülü, En İyi Senaryo ve Müzik Ödülü.Raoul Bova, Giovanna Mezzogiorno, Massimo Girotti, Serra Yılmaz.Summary: Dokuz yıldır evli ve iki çocuklu genç bir kadın olan yaşlı bir adamla karşılaşmalarıyla başlıyor. Hafızasını kaybeden yaşlı adamın hayatlarına girmesiyle genç kadının da yaşamı değişmeye başlıyor. Evliliği pek yolunda gitmeyen genç kadının karşı pencereden gözlediği komşusuna duyduğu platonik aşk ve yaşlı adamın geçmişten yansıyan kırık aşk hikayesi ikisin de yaşamlarını etkilemeye başlıyor. Genç kadın için artık yaşamını sorgulama zamanıdır. Acaba karşı pencerelerden bize görünen yaşamlar neden cazip gelir, kendi yaşamlarımızı değiştirmek o kadar zor mudur?
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Call number Vol info Copy number Status Date due Barcode
Merkez Kütüphane
DVD/VCD Koleksiyonu / Audio Visual
AV PN1997.2 .K37 2008 (Browse shelf) 1 1 Available DVD0093

Müzik, Andre Guerra; kostüm, Catia Dottorie; konu ve senaryo, Gianni Romoli,Ferzan Özpetek; yapımcı, Asaf Özpetek, Sıddık Özpetek.

Raoul Bova, Giovanna Mezzogiorno, Massimo Girotti, Serra Yılmaz.

Dokuz yıldır evli ve iki çocuklu genç bir kadın olan yaşlı bir adamla karşılaşmalarıyla başlıyor. Hafızasını kaybeden yaşlı adamın hayatlarına girmesiyle genç kadının da yaşamı değişmeye başlıyor. Evliliği pek yolunda gitmeyen genç kadının karşı pencereden gözlediği komşusuna duyduğu platonik aşk ve yaşlı adamın geçmişten yansıyan kırık aşk hikayesi ikisin de yaşamlarını etkilemeye başlıyor. Genç kadın için artık yaşamını sorgulama zamanıdır. Acaba karşı pencerelerden bize görünen yaşamlar neden cazip gelir, kendi yaşamlarımızı değiştirmek o kadar zor mudur?

DVD

Diller: Türkçe, İtalyanca; altyazı: İngilizce, Türkçe.

David di donatello Ödülleri; En İyi Yönetmen Ödülü, En İyi Kadın ve Erkek Oyuncu Ödülü, En İyi Müzik Ödülü, En İyi Flaiano Ödülü, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü.

Nastro d'Argento Ödülleri; En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, En İyi Konu ve Şarkı Ödülü.

Altın Ciak Ödülleri, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü, En İyi Film Müziği Ödülü.

Altın Küre Ödülleri, En İyi Kadın ve Erkek Oyuncu Ödülü, En İyi Senaryo ve Müzik Ödülü.

Devinim Yazılım Eğitim Danışmanlık tarafından Koha'nın orjinal sürümü uyarlanarak geliştirilip kurulmuştur.