Sherlock Holmes / Warner Bros.Pictures presents in association with Village Roadshow Pictures ; a Silver Pictures production in association with Wigram Productions ; directed by Guy Ritchie ; screenplay by Michael Robert Johnson and Anthony Peckham and Simon Kinberg ; screen story by Lionel Wigram and Michael Robert Johnson ; produced by Joel Silver, Lionel Wigram, Susan Downey, Dan Lin ; executive producers, Michael Tadross and Bruce Berman ; director of photography, Philippe Rousselot ; a Guy Ritchie film. - 1 DVD (123 dakika) : renkli; 4 3/4 in.

Robert Downey Jr., eşsiz zekası kadar gözüpek ve cesur bir adam olan efsanevi dedektif Sherlock Holmes ve Jude Law yardımcısı Doktor Watson rolünde akıllara kazınacak.Şaşırtıcı akıl yürütme yöntemleri ve hazırcevaplılığı ile olay yaratan efsane dedektif Holmes'ü bir de ünlü yönetmen Guy Ritchie'den izleyin.Dünyanın en iyi dedektifi ile bu kez heycanın yönü değişiyor.Yeni Sherlock Holmes ile tanışın!

Co-producer, Steve Clark-Hall; production designer, Sarah Greenwood;editor, James Herbert; music by Hans Zimmer; costume designer, Jenny Beavan; visual effects supervisor, Chas Jarrett. Co-producer, Steve Clark-Hall; production designer, Sarah Greenwood;editor, James Herbert; music by Hans Zimmer; costume designer, Jenny Beavan; visual effects supervisor, Chas Jarrett.

Robert Downey Jr., Jude Law, Rachel McAdams, Mark Strong, Eddie Marsan, Kelly Reilly, James Fox, Hans Matheson, Geraldine James.


Diller (5.1): English, Türkçe, Czech, Hungarian altyazılar: English, Türkçe, Romanian, Czech, Hungarian.


Konulu filmler
Feature films--Italy
Kadın-erkek ilişkileri--İngiltere--Drama
Cezai soruşturma--İngiltere--Drama
Katil--Soruşturma--İngiltere--Drama
Adler, Irene (Roman Karakteri)--Drama
Watson, John H. (Roman Karakteri)--Drama
Holmes, Sherlock (Roman Karakteri)--Drama
Man-woman relationships--England--Drama
Criminal investigation--England--Drama
Murder--Investigation--England--Drama
Adler, Irene (Fictitious character)--Drama
Watson, John H. (Fictitious character)--Drama
Holmes, Sherlock (Fictitious character)--Drama

PN1997 / .S34 2010
Devinim Yazılım Eğitim Danışmanlık tarafından Koha'nın orjinal sürümü uyarlanarak geliştirilip kurulmuştur.