Star Wars / Twentieth Century Fox Home Entertainment, Senaryo George Lucas. - 6 v. : renkli; 4 3/4 in.

I.The Phantom Menace = Gizli Tehlike -- II.Attack of the Clones = Klonların Saldırısı -- III.Revenge of the Sith = Sith'in İntikamı -- IV.A New Hope = Yeni Bir Umut -- V.The Empire Strikes Back = İmparator -- VI.Return of the Jedi = Jedi'in Dönüşü

I: Yazan ve yöneten George Lucas, yapım Rick McCallum, müzik John Williams. I: Yazan ve yöneten George Lucas, yapım Rick McCallum, müzik John Williams. II: Yönetmen George Lucas, senaryo George Lucas, Jonathan Hales, yapım Rick McCallum, müzik John Williams. II: Yönetmen George Lucas, senaryo George Lucas, Jonathan Hales, yapım Rick McCallum, müzik John Williams. III: Yazan ve yöneten George Lucas, yapım Rick McCallum, müzik John Williams. III: Yazan ve yöneten George Lucas, yapım Rick McCallum, müzik John Williams. IV: Yazan ve yöneten Geroge Lucas, yapım Gary Kurtz, Müzik John Williams. IV: Yazan ve yöneten Geroge Lucas, yapım Gary Kurtz, Müzik John Williams. V: Yönetmen Irvin Kershner, yapım Gary Kurtz, senaryo Leight Bracket, Lawrence Kasdan, hikaye George Lucas, yapım sorumlusu George Lucas, Müzik John Williams. V: Yönetmen Irvin Kershner, yapım Gary Kurtz, senaryo Leight Bracket, Lawrence Kasdan, hikaye George Lucas, yapım sorumlusu George Lucas, Müzik John Williams. VI: Yönetmen Richard Marquand, yapım Howard Kazanjian, yapım sorulusu George Lucas, senaryo Lawrence Kasdan, George Lucas,hikaye George Lucas, müzik John Williams. VI: Yönetmen Richard Marquand, yapım Howard Kazanjian, yapım sorulusu George Lucas, senaryo Lawrence Kasdan, George Lucas,hikaye George Lucas, müzik John Williams.

I : Liam Neeson, Ewan McGregor, Natalie Portman, Jake Lloyd, Ian McDiarmid, Anthony Daniels,Kenny Baker, Pernilla August, Frank Oz. II: Ewan Mcgregor, Natalie Portman, Hayden Christensen, Ian McDiarmid, Samuel L. Jackson, Christopher Lee, Anthony Daniels,Keny Baker, Pernilla August, Frank Oz. III : Ewan Mcgregor, Natalie Portman, Hayden Christensen, Ian McDiarmid, Samuel L. Jackson, Christopher Lee, Anthony Daniels,Keny Baker, Pernilla August, Frank Oz. IV: Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher,Peter Cushing, Alec Guinness. V: Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher, Billy Dee Williams, Anthony Daniels, David Prowse, Kenny Baker, Peter Mayhew, Frank Oz. VI: Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher, Billy Dee Williams, Anthony Daniels, David Prowse,Kenny Baker, Peter Mayhew, Frank Oz.

I:The Phantom Menace'ta çıkacağı yolculuğun kendisini Darth Vader'a çevireceğinden habersiz henüz çocuk yaştaki, özel yetenekli Anakin Skywalker ile tanışın! Jedi Şovalyelerinin barışı koruduğu ve genç Kraliçe'nin halkı için savaştığı zamanlarda, karanlıkta saklanan kötü güç, açığa çıkmayı bekliyor! -- II.Star Wars serisi, Klonların saldırısı ile devam ediyor.Anakin Skywalker başarılı bir Jedi adayına dönüşmüşken, Jedi görevleri ile Padme'ye duyduğu aşk arasında zor bir seçim yapması gerekir. -- III.Ustası Obi-Wan Kenobi'ye olan sadakati ve Sith'in baştan çıkarıcı güçleri arasında kalan Anakin Skywalker, en sonunda Jedi'lara sırtını döner; bu şekilde karanlık tarafa geçişini ve Drth Vader'a dönüşümünü tamamlar. -- IV.Çok uzun zaman önce, çok uzak bir galakside...Jedi Şovalyeleri yok edilmiştir ve imparatorluk demir bir yumrukla tüm galaksiye hükmetmektedir.Küçük bir grup isyancı, imparatorluğun en kuvvetli silahının Ölüm Yıldızı savaş istasyonunun gizli planlarını ele geçirmeye çalışmaktadır.İmparatorun en güvendiği hizmetkarı Darth Vader, planları ve isyancıların gizli merkezini bulmak zorundadır.Asilerin lideri Prenses Leia esir alınmıştır ve gönderdiği yardım mesajı sade bir çiftçi olan Luke Skywalker tarafından farkedilir.Kaderini izleyen Luke, prensesi kurtarmak ve asilere yardım etmek için harekete geçer.-- V.Asiler için karanlık zamanlar yaşanmaktadır.Buzlarla kaplı soğuk gezegen Hoth'a yapılan inanılmaz saldırıdan sonra, isyancılar imparatorluğun kovalamacaları sonunda galaksinin dört bir yanına dağılmak zorunda kalmıştır.Han Solo ve Prensen Leia imparatorluk filolarından Bespin şehrine kaçmaya çalışırken, Luke Skywalker, Dagobah bataklıklarında gizemli Jedi Master'i Yoda'yı aramaktadır.Luke'u karanlık tarafa geçirme teşebbüsünde bulunan Darth Vander onu bir tuzağın içine çekmeye çalışır.Sith Lord'uyla yapılan acımasız bir ışın kılıcı düellosunun ortasında Luke, Skywalker efsanesiyle ilgili korkunç bir gerçekle karşı karşıya kalır.-- VI.Luke Skywalker ve Prenses Leia Han Solo'yu kurtarmak için Tatooine'e gider.Burada galaksinin en acımasız gangsteri Jabba The Hutt'un kalesine sızarlar.Yeniden bir araya gelen asiler Ewoks kabilesini de kendilerine katarak ormanlık Endor ayında imparatorluk güçlerine karşı savaşırlar.Bu arada imparator ve Darth Vader, Luke'u karanlık tarafa çekmek için plan yapmaktadırlar ve genç Skywalker babasının içindeki Jedi ruhunu yeniden uyandırmaya kararlıdır.Galaktik İç Savaş olağanüstü bir sona doğru adım adım yürümekte, galaksinin kaderini belirleyecek bu çatışmada asiler, görnürde savunmasız ve tamamlanmamış olan Ölüm Yıldızı'na saldırmak için biraraya gelmekte.


Diller: I.English (5.1) Altyazılar: English, Croatian, Hebrwe, Czech, Hungarian, Icelandic, Polish, Portuguese -- II.English (5.1) Altyazılar: English, Türkçe, Croatian, Hebrew, Czech, Greek, Hungarian, Icelandic, Polish, Portuguese -- III.English (5.1) EX, Deutsch (5.1) EX, Türkçe (5.1) Altyazılar: Türkçe, English, Deutsch -- IV.English (5.1) Dolby Digital Surround EX, English (2.0) Dolby Surround Altyazılar: Türkçe, English, Bulgarian, Portugues, Greek, Hebrew, Ceske, Hrvatski, Polski, Magyar, Islenka -- V.English (5.1) Dolby Digital Surround EX, English (2.0) Dolby Surround Altyazılar: Türkçe, English, Bulgarian, Porugues, Greek, Hebrew, Ceske, Hrvatski, Polski, Magyar, Islenska -- VI.English (5.1) Dolby Digital Surround EX, English 2.0 Dolby Surround Altyazılar: Türkçe, English, Bulgarian, Portugues, Greek, Hebrew, Ceske, Hrvatski, Polski, Magyar, Islenka.


Star Wars films
Feature films--Italy
Konulu filmler--Amerika Birleşik Devleti
Vader, Darth (Fictitious character)--Drama
Skywalker, Luke (Fictitious character)--Drama
Solo, Han (Roman Karakteri)--Drama
Vader, Darth (Roman karakteri)--Drama
Skywalker, Luke (Roman karakteri)--Drama
Solo, Han (Fictitious character)--Drama
Action and adventure films
Aksiyon ve macera filmleri

PN1995.9.S695 / S73 2005-2009
Devinim Yazılım Eğitim Danışmanlık tarafından Koha'nın orjinal sürümü uyarlanarak geliştirilip kurulmuştur.