Normal view MARC view ISBD view

Evvel zaman içinde Mezopotamya / Jean Bottéro ve Marie-Joseph Steve ; çevien Anita Tatlıler ; kitap editörü Orçun Türkay.

By: Bottéro, Jean, 1914-2007 [author].
Contributor(s): Steve, M.-J. (Marie-Joseph), 1911-2001 [author] | Tatlıer, Anita [translator] | Türkay, Orçun, 1976- [editor].
Material type: materialTypeLabelBookSeries: Yapı Kredi Yayınları ; 1594. Genel kültür dizisi ; 6.Publisher: İstanbul : Yapı Kredi Yayınları, 2008Copyright date: ©1993Edition: 4. Baskı.Description: 159 pages : illustrations, photos ; 18 cm.Content type: text Media type: unmediated Carrier type: volumeISBN: 9750803574; 9789750803574.Other title: Mezopotamya.Uniform titles: Il était une fois la mesopotamia. Turkish Subject(s): Uygarlık, Asur-Babil | Civilization, Assyro-Babylonian | Excavations (Archaeology) -- Iraq | Kazılar (Arkeoloji) -- Irak | Excavations (Archaeology) -- Mesopotamia | Kazılar (Arkeoloji) -- Mezopotamya | Iraq -- Antiquities | Irak -- Eski eserlerOnline resources: Publisher web page Summary: Dicle ve Fırat arasında sessizliğe gömülmüş bir medeniyetin sırları çiviyazısı tabletlerin izi sürülerek çözülebilecek mi? Hiçbir dile benzemeyen bir dil yitik bir halkın anılarını canlandırabilecek mi? Bu uğurda masa başında ya da kazılarda sürülen bitmek tükenmek bilmeyen çalışmalar yıllarca sürdü ve sürüyor. Kutsal Kitap incelemecisi, Asurbilimci Jean Bottéro ve Yakındoğu'yu çok iyi tanıyan Rahip Marie-Joseph Stève, bazılarına kendilerinin de katıldıkları kazılarda karşılarına çıkan engelleri, Tarih'i ortaya çıkarmanın güçlüklerini, Kutsal Kitap'ın kişilerinin anavatanından anlatıyor. Anlaşılmaz, içinden çıkılmaz işaretlerin rehberliğinde Tarih'in doğuşunu müjdeliyor Mezopotamya, geriye dönük keskin bir bakışla.
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
No physical items for this record

Publisher Galimard Decouvertes series published in the reprint of the book was translated into Turkish.

The library has 4th and 5th edition.

Includes bibliographical references (p. 152) and index.

Dicle ve Fırat arasında sessizliğe gömülmüş bir medeniyetin sırları çiviyazısı tabletlerin izi sürülerek çözülebilecek mi? Hiçbir dile benzemeyen bir dil yitik bir halkın anılarını canlandırabilecek mi? Bu uğurda masa başında ya da kazılarda sürülen bitmek tükenmek bilmeyen çalışmalar yıllarca sürdü ve sürüyor. Kutsal Kitap incelemecisi, Asurbilimci Jean Bottéro ve Yakındoğu'yu çok iyi tanıyan Rahip Marie-Joseph Stève, bazılarına kendilerinin de katıldıkları kazılarda karşılarına çıkan engelleri, Tarih'i ortaya çıkarmanın güçlüklerini, Kutsal Kitap'ın kişilerinin anavatanından anlatıyor. Anlaşılmaz, içinden çıkılmaz işaretlerin rehberliğinde Tarih'in doğuşunu müjdeliyor Mezopotamya, geriye dönük keskin bir bakışla.

One copy donated by Levent Kuşoğlu

This software was implemented, installed by Devinim Software Training Consulting .